Velké střelecké trápení Medvědů

18/12/2020

USK Praha - BC GEOSAN Kolín 102:76

Neoblíbená hala, neoblíbený soupeř.

Navíc se Medvědi nenacházejí zrovna v ideálním rozpoložení. Negativ před utkáním 15. kola Kooperativa NBL Na Folimance proti USK Praha bylo na straně Kolína více než dost. A také to podle toho dopadlo. Medvědům jako by chyběla jiskra a to samozřejmě na energicky hrající Sovy nestačilo. Vyrovnaný stav vydržel pouhých pět minut. Poté domácí kopli do vrtule, ukázali kolínským záda a až na pár výjimečných okamžiků měli vývoj utkání pod kontrolou. Na obranné polovině se Medvědům nedařilo a domácí je několikrát rozebrali na prvočinitele. V útoku to bylo bohužel střelecké trápení, kdy nepadly ani volné střely, ani donášky z pod koše. A 56% úspěšnost trestných hodů také není nic, čím by se mohli Medvědi chlubit. Syndrom USK tak trvá i nadále.

Začátek zápasu nenasvědčoval žádné domácí dominanci. Medvědi nastoupili vcelku soustředěně, ale hned první útoky Sov ukázaly, že v obraně to bude těžké. Dokud Kolín zvládl bodově odpovídat, bylo skóre vyrovnané. Jenže pak se několikrát Medvědi neprosadili z jasných příležitostí a rázem se dostali do ztráty (15:8). To bylo pro USK povzbuzením. Jeho hráči ještě přidali na důrazu a do konce čtvrtiny už byl rozdíl dvouciferný (25:13). Do druhé desetiminutovky nevstoupili Medvědi dobře. Za pět minut dali jen šest bodů, zatímco domácí byli v útoku nezastavitelní. Kolínská obrana nestíhala, a když USK přidalo úspěšnou trojkovou střelbu, vyhoupl se jejich náskok přes dvacet bodů (40:19). Teprve poté domácí trochu zpomalili a ke slovu se dostali také Medvědi. Ale žádná redukce se nekonala. Náskok byl stále dvacetibodový. Až trojka Filipa Novotného s klaksonem dala Medvědům minimální naději (49:32).

Do druhé půle vkročili Medvědi se snahou ještě něco se zápasem udělat. Milenko Veljkovič uplatnil pod košem svá kila a centimetry, Adam Číž obral domácího rozehrávače na půlce o míč a zisk stvrdil trojkou (53:40). Jenže kolínské vzepětí trvalo jen chvilku. Domácí opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a během několika útoků vrátili stav do původní podoby (62:41). Medvědi se nevzdali. Třeba že se jim nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, znovu dokázali využít domácího uspokojení a z náskoku ubrali (70:54). Také do posledního dějství vstoupili Medvědi aktivně. Ovšem pokaždé, když se ve skóre jen trochu přiblížili, domácí jejich snahy rázně utnuli, ať už trojkou nebo rychlým kontrem. Pro Medvědy to bylo frustrující a definitivně si uvědomili, že dnes to opravdu nebude jejich den (91:67). Utkání se prakticky jen dohrávalo a zbývala pouze jediná otázka. Jestli dá USK stovku? I to se Sovám podařilo a konečný rozdíl jasně vypovídá o tom, že domácí byli po všech stránkách lepší (102:76).

fcr

Body USK: Vlk Dalibor 23, Švec Ondřej 22, Samoura Patrick 18, Johnson Matt 16, Petružela Filip 7, Vyroubal Marek 6, Fuxa František 4, Faulkner Trevon 2, Palas Tomáš 2, Šafařík Matěj 2, Bátovský Marcel 0, Kopřiva Adam 0

Body Kolín: Veljkovič 20 (7 doskoků). Boškovič 17, Halada 11, Číž 7 (5 asistencí), Redparth 7 (6 doskoků), Novotný 5, Stegbauer 5, Goga 4 (6 doskoků, 10 asistencí), Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 21/10:24/8 STŘELBA 2B. 46/28:37/19 TH 21/16:25/14 doskoky 44:30 CHYBY 24:19