BK Olomoucko - BC GEOSAN Kolín 78:80

9/12/2020

Fantom poslední minuty opět v akci

Zápasy Medvědů diváky baví. Není v nich nouze o pohledné akce, napínavé okamžiky, neuvěřitelné zvraty a zajímavá rozuzlení. Medvědy zdobí bojovné kolektivní výkony, ale přesto nad tím vším ční osobnost kolínského kapitána, Adama Číže. A v utkání 13. kola Kooperativa NBL na palubovce BK REDSTONE Olomoucko znovu ukázal svou důležitost pro tým s Medvědem na hrudi. Jako na horské dráze se pohybovalo skóre ve velice vyrovnaném utkání. Medvědi opět ukázali touhu zvítězit. Svého soupeře výrazně přeskákali pod oběma koši, počtem asistencí předvedli svou týmovost a dali tím také zapomenout na zbytečné ztráty a hodně špatnou exekuci trestných hodů. A na závěr se spolehli na svého kapitána, který jim přihrál výhru.

Obě mužstva v týdnu absolvovala v AAC balkánský výjezd s výhrou po velmi dramatickém průběhu. Na Kolín to zřejmě zapůsobilo blahodárněji. Soustředěným výkonem Medvědi rozebírali olomouckou obranu a již po třech minutách donutili domácí k času na poradu (3:7). I po něm pokračovali ve svém dobrém výkonu (5:13), ale moc dlouho jim to nevydrželo. Několika ztrátami vybídli domácí k rychlým protiútokům a ti nepohrdli. Když navíc v závěru první části přidali tři trojky v řadě, nemohl se Kolín divit, že se jeho vedení rozplynulo (23:18). Od začátku druhé desetiminutovky se Medvědi vrátili ke svému úspěšnému způsobu hry a po pěti minutách byli vpředu zase oni (25:27). Až do konce si stále udržovali mírný náskok tří, čtyř bodů, ale úplný závěr se nevydařil. Svou poslední akci zkazili útočným faulem a domácí ve zbývajícím čase stihli vyrovnat (40:40).

Do třetí čtvrtiny vlétla obě mužstva s ohromnou energií. Útoky se střídaly hned na jednu, hned na druhou stranu. A znovu byli Medvědi v zakončení preciznější a v obraně důslednější. Vybudovali si prozatím nejvyšší náskok (47:56). Jenže ho neudrželi. Trojkou se jim ještě podařilo nápor domácích na chvíli odrazit, ale i vinou dalších ztrát a technické chyby nakonec pustili domácí do vedení. Ani dalekonosný pokus v poslední vteřině na tom nic nezměnil (63:59). Po svižných třiceti minutách se musela na obou týmech projevit únava z náročného programu posledních týdnů. Ukázalo se to na úspěšnosti v zakončení. Body na obou stranách přibývaly pomalu (67:62). Navíc za tohoto stavu mělo Olomoucko brejk tři na jednoho. Jenže ho zpackali a Medvědy to nakoplo. Pomalu se přitahovali a tři minuty před koncem bylo zřejmé, že nastane další drama (72:72). Oboustrannou střeleckou bídu rozčísli Medvědi další trojkou a do poslední minuty šli v pětibodovém plusu (72:77). Ovšem sami si závěr zkomplikovali. Své dva útoky nepřetavili v body a jejich nesportovní faul domácí maximálně využili (78:77). Do konce zbývalo už jen sedm vteřin. Medvědi při oddechovém čase naplánovali svou poslední akci. Přestože domácí museli tušit, kdo to vezme na sebe, nedal jim kolínský kapitán trojkou vteřinu před závěrečným klaksonem šanci na adekvátní odpověď (78:80).

Lukáš Stegbauer i celý tým si oddechli. „Zápas s Olomouckem byl celou dobu nahoru dolů. Ani jeden tým se nemohl utrhnout, takže to spělo, jak je nám poslední dobou vlastní, k vyrovnané koncovce. A i když jsme si to našimi chybami zkomplikovali, zvládli jsme to a připisujeme si důležité vítězství.

Body Olomoucko: Adamu Amin 26, Shaver Jr. Marcus 16, Mc Brayer Dupree 13, Hemphill Roger Jackson 11, Škranc David 11, Žák Dominik 1, Feštr Lukáš 0, Grmolenský Jan 0, Klepač Erik 0, Olbort Lukáš 0

Body Kolín: Petráš Jakub 18 (16 doskoků), Smith Jamari Alayae 17 (5 doskoků), Číž Adam 15 (9 asistencí), Stegbauer Lukáš 9 (7 doskoků), Halada Filip 8, Goga Adam 5, Novotný Filip 5, Redparth Holden Vasic 3, Novák Pavel 0, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 28/7:33/11 STŘELBA 2B. 36/19:35/20 TH 23/19:15/7 doskoky 31:48 CHYBY 16:21

ROZHODČÍ Kučírek Martin, Vávrová Veronika, Výborný Dominik KOMISAŘ Paulík Robert