BK JIP Pardubice - BC GEOSAN Kolín 90:86

2/12/2020

To zamrzí, další prohra o čtyři body.

Medvědi se postavili dalšímu velkému favoritovi na jeho palubovce. Ačkoliv to tak zatím tabulkově nevypadá, Pardubice jsou pasovány mezi lídry soutěže a jejich nabitá soupiska je k tomu opravňuje. Přesto Medvědi odehráli v odloženém 11. kole Kooperativa NBL znovu vyrovnaný zápas, který nedokázali v koncovce naklonit ve svůj prospěch. Jen průběh byl tentokrát trochu jiný než na USK. Medvědi větší část zápasu tahali za kratší konec, a když v závěru mohutně finišovali, odrazili domácí jejich nápor trojkovou střelbou. Tedy činností, která povětšinou zdobí kolínský tým. Je třeba tyto dvě nešťastné prohry hodit za hlavu a silou Medvědí zvládnout posledních šest utkání základní části.

Na začátku se oba týmy počastovaly několika trojkovými pokusy, aby na to vzápětí Medvědi navázali učebnicovými pick and rolly. Několikrát tím nakročili do vedení, a škoda, že si v útoku víc nevážili míče. Jejich náskok mohl být větší a utkání by se třeba vyvíjelo úplně jinak. Ale to jsou jen kdyby. Takhle byl po deseti minutách rozdíl ve prospěch Kolína jen jednobodový (16:17). Do druhé čtvrtiny vstoupili domácí mnohem aktivněji a byli to oni, kdo se po čtyřech minutách utrhl do výraznějšího vedení (29:21). Kolínští trenéři reagovali oddechovým časem a Medvědi zlepšeným výkonem. Za další tři minuty už bylo srovnáno (32:32) a těsně před koncem půle poslal Jirka Jelínek Medvědy dokonce do vedení (38:39). Jenže Pardubice hned našly odpověď a do šaten se jim šlo veseleji (43:39).

Přelom prvního a druhého poločasu se kolínským hráčům nepovedl. V součtu s koncem první půle zaznamenali domácí devítibodovou šňůru a hned na úvod třetí části se tak mohli uklidnit (47:39). Medvědi je zkusili zastavit zónovou obranou, ale pardubičtí byli v nebývale dobré trojkové formě, takže se tento tah trochu minul účinkem. Domácí dál předváděli sebevědomý výkon a jejich náskok se dostal do dvouciferných hodnot. Dvě minuty před koncem čtvrtiny byli vpředu už o dvanáct bodů (65:53) a zdálo se, že utkání definitivně zlomí. Ovšem Medvědi byli proti. Závěr třetí desetiminutovky patřil jim a znovu ťali do pardubické suverenity (65:59). Bodová přetahovaná v úvodu čtvrtého dějství vyzněla příznivěji pro domácí, kteří po pěti minutách znovu navýšili svůj náskok (77:68). Jenže Medvědi nemají v povaze se vzdávat. Znovu se do svého soupeře zakousli, ukrajovali bod po bodu, aby do koncovky šli už jen s mankem jedné střely (83:81). Naneštěstí pro ně, dokázali domácí, když jim bylo nejhůř, skórovat za tři body a to Medvědy vždy srazilo zpět. Sami si také trojkové šance vypracovali, ale úspěšní z nich nebyli. Jak si teď mohli drbat hlavu pro několik zbytečných ztrát, nebo nedaných relativně lehkých košů. Škoda, výhra opět zůstala domácím (90:86). Medvědi znovu zaslouží pochvalu za bojovný výkon, tak doufejme, že jim v příštích důležitých zápasem ukáže i paní Štěstěna svou vlídnější tvář.

Body Pardubice: Vyoral Tomáš 21, Walton Dantez 17, Pekárek David 13, Šafarčík Petr 10, Burda Matěj 8, Henry Phil 8, Potoček Josef 7, Švrdlík Kamil 6, Dvořák Tomáš 0, Janů Matyáš 0, Kalný Vojtěch 0, Tkadlec Tomáš 0

Body Kolín: Jelínek Jiří 22, Petráš Jakub 16, Číž Adam 14, Mareš Michal 14, Novotný Filip 7, Lošonský Pavol 6, Křivánek Jan 5, DuBose Ian Rogers 2, Dlugoš Theodor 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Rožánek Robert 0

STŘELBA 3B. 36/17:33/9 STŘELBA 2B. 28/16:38/22 TH 12/7:20/15 doskoky 40:32 CHYBY 22:14

ROZHODČÍ Vošahlík Marek, Záruba Matěj, Linhart Tomáš KOMISAŘ Šikner Roman POČET DIVÁKŮ 421

Náhledové foto: zdroj bkpardubice.cz