Další drama s vítězným koncem pro Kolín

18/11/2020

Kooperativa NBL nabrala pro kolínské Medvědy kvapíkové tempo. Pouhé dva dny po vítězství nad Královskými Sokoly přivítali naši borci opět v domácím prostředí Geosan arény tým BK Olomoucko. Velmi zajímavý náboj mělo toto utkání pro oba trenéry, hostujícího Predraga Benačka a domácího Miroslava Sodomu. Dlouhých devět let úspěšně a velmi úzce spolupracovali v BC Kolín ve dvojici trenér - generální manažer a teď se poprvé postavili proti sobě jako lodivodi svých týmů. A aby zajímavostí nebylo málo, v průběhu první čtvrtiny dosáhla domácí ikona David Machač na metu 20 000 minut odehraných v nejvyšší soutěži (počítáno včetně pohárových utkání). A jak je u Davida dobrým zvykem, oslavil to parádním výkonem.

Medvědi tedy nastoupili po necelých 48 hodinách od nervy drásající koncovky předchozího zápasu a jako by je její úspěšné zvládnutí, nabudilo do začátku tohoto zápasu. Hned od první minuty jich bylo plné hřiště a soupeř nevěděl, co se s ním děje. Prim hrál v těchto chvílích Teo Dlugoš, který zaznamenal dva zisky, úspěšnou trojku a proložil to neohroženým nájezdem. K němu se přidali i ostatní, takže po sedmi minutách vedl Kolín neuvěřitelným šestnáctibodovým rozdílem (21:5). Bohužel v té chvíli obdržela domácí lavička za řeči zbytečnou technickou chybu a kolíňáci tak velmi nevhodným způsobem přibrzdili sami sebe. Soupeř se vzpamatoval, a do konce první čtvrtiny skóre mírně poupravil (26:13). Medvědi se ale z tohoto útlumu rychle oklepali, vrátili se ke své dynamické hře a jejich náskok se v sedmnácté minutě vyšplhal na sedmnáctibodový rozdíl (46:29). Ale zdaleka to už nebyla taková jízda jako v první čtvrtině. Hosté zlobili čím dál víc, a kolínská obrana se stávala čím dál tím prostupnější. Hosté toho dokázali využít a do poločasu si zvedli své sebevědomí dalším ukrojením z kolínského náskoku (49:38). Medvědy v těchto chvílích držela především trojková střelba. Za první půli zaznamenali úctyhodných deset úspěšných projektilů, ale všem bylo jasné, že jenom s tím vystačit nemohou.

Po nástupu do druhé půle pokračovali hosté ve zlepšeném výkonu a obraz utkání se otočil o sto osmdesát stupňů. Najednou to byli olomoučtí, kdo diktoval tempo hry a trpělivě snižovali kolínský náskok. A po dvaceti šesti minutách bylo srovnáno (58:58). Medvědi v těchto chvílích bojovali se soupeřem i sami se sebou, ale opět ukázali, že tento tým má srdce. Dokázali zastavit stíhací jízdu soupeře a nastala přetahovaná o každý bod. Každý útok mohl utkání zvrátit na jednu či na druhou stranu. A byli to zkušení kolínští podkošoví hráči, kteří převážili vývoj utkání ve prospěch domácích. David Machač a Jirka Jelínek odehráli v těchto chvílích famózní part. Prosadili se na obranném i útočném doskoku, dokázali své příležitosti proměňovat a především díky nim si Kolín vybudoval tři minuty před koncem uklidňující náskok (88:81). Spolu s nimi se chytli i jejich spoluhráči. Teo Dlugoš si rozpomněl na své úspěšné manévry z první půle, Filip Novotný vše podpořil útočnou aktivitou a kapitán Adam Číž velezkušeně zvládl ukočírovat koncovku utkání. Medvědi si tak připsali zaslouženou třetí výhru z pěti zápasů této sezóny. V dalším utkání přivítají v sobotu 21.11. tým NH Ostrava.

Body Kolína : Dlugoš 23, Novotný 23, Machač 20, Jelínek 11, Číž 10 ( 11 asistencí ), Skinner 7, Petráš 4,