BK Armex Děčín - BC GEOSAN Kolín 89:70

18/11/2020

Vychýlená muška nedovolila Medvědům zabojovat o výhru

Utkání 10. kola Kooperativa NBL zavedlo Medvědy na děčínskou palubovku. Dva vítězné předchozí duely, a především zlepšená hra, sváděly k optimismu, že by se třeba mohl konat bodový export ze severu Čech. Ovšem nebylo tomu tak. Medvědi nejspíš nechali svou střeleckou formu doma. A hlavně nenašli recept na těsnou a agresivní domácí obranu, kterou děčínští v určitých fázích zápasu spustili. Osmnáct ztrát je toho důkazem. Dalším důležitým faktorem bylo velmi nízké procento střelby z pole a padesátiprocentní šestky (6/12). To vybízí k tomu, aby tuto činnost Medvědi pořádně potrénovali. Navíc pouhých dvanáct trestných hodů ani nenasvědčuje o přílišné aktivitě směrem k soupeřovu koši. Postupem času přestala být defenzíva Válečníků tak precizní, ale volné střely Medvědů místo určení tentokrát nenacházely. Věřme, že si Medvědi svou střeleckou smůlu vybrali a dál už to bude jen lepší.

V úvodní desetiminutovce platilo „každý chvilku tahá pilku“. Domácí začali zhurta a dvěma trojkami v řadě vydráždili Medvědí střelce. Ti ukázali svůj palebný um a po třech minutách a třech trojkách v řadě nebylo znát, že díky zácpě na dálnici přijeli až těsně před utkáním (6:11). Na to reagoval Děčín zvýšenou aktivitou a skóre otočil (12:11). Medvědi  se nedali a znovu to byli oni, kdo určoval tempo hry (21:24). Nedaný závěrečný nájezd zamrzel, zvláště proto, co následovalo ve druhé části. Medvědi se asi nechali ukolébat klidným průběhem první čtvrtiny a domácí je překvapili enormní agresivitou při kolínské rozehrávce. Několikrát se Medvědi dostali do úzkých a povětšinou to končilo ztrátou se snadnými body pro Děčín (36:28). Predrag Benaček využil oba oddechové časy, aby nápor zastavil. A Kolín se znovu zvedl. Těsně před půlí se skóre vyrovnalo, ale závěr lépe zvládli domácí (44:40).

Do druhého poločasu vstoupili Medvědi aktivně. V posledních zápasech snad zlomili prokletí tohoto herního úseku a chtěli to potvrdit i v hale Válečníků. Herně to šlo, střelecky vůbec. Za tři minuty dali jen dva body (50:42). Naštěstí si pomohli dobrou obranou, takže se jim Děčín nijak výrazně bodově nevzdaloval. Jenže s každým nepřesným střeleckým pokusem se jejich sebevědomí propadalo čím dál hlouběji. Třináct bodů za deset minut je málo a domácí se dostali na dvouciferný rozdíl (63:53). Úvod poslední části vše rozhodl. Medvědi na celou minutu zavřeli Děčín na jeho půlce. Připsali si útočné doskoky, vypracovali několik zakončení, ale nepadlo to ani z dálky, ani z pod koše. To bylo frustrující. Zvláště když Děčín přetavil svou první střelu ve šťastnou trojku. Vzápětí si domácí připsali po zisku dva body a bylo po zápase (68:53). Medvědi pochopili, že dnes jim není souzeno vyhrát a domácí přestálý kolínský tlak nakopl. Vše se jim dařilo, Medvědům nic (73:54). Není v povaze Medvědů vzdávat se, proto dál bojovali se soupeřem i s vlastní nemohoucností a utkání důstojně zakončili, ale na výhru to tentokrát opravdu nebylo (89:70). Nezbývá, než toto střelecky nepovedené utkání hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy.

fcr

Body Děčín: Svoboda Matěj 29, Kroutil Filip 13, Pomikálek Tomáš 12, Walton jr. Anthony Lamont 11, Carter Myles 10, Slowiak Tadeáš 7, Šturanović Maksim 7, Bobek Lukáš 0, Mach Martin 0, Macháč Petr 0, Randýsek Tomáš 0, Rozsypal Lukáš 0

Body Kolín: Novotný Filip 14 (5 doskoků), Goga Adam 11 (5 asistencí), Halada Filip 11 (8 doskoků), Smith Jamari Alayae 10, Stegbauer Lukáš 7, Číž Adam 6 (6 asistencí), Petráš Jakub 6 (7 doskoků), Redparth Holden Vasic 3, Novák Pavel 2, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 26/9:31/12 STŘELBA 2B. 48/25:33/14 TH 15/12:12/6 doskoky 43:40 CHYBY 16:16