Kingspan Královští sokoli - BC GEOSAN Kolín 88:74

29/12/2018

Poslední utkání v roce 2018 sehráli kolínští basketbalisté na palubovce nováčka soutěže z Hradce Králové, se kterým na domácí půdě dokráčeli pro jednoznačné vítězství 104:78 a s cílem vyhrát tak jeli i k tomuto duelu.

Utkání otevřel 8 body v řadě kapitán kolínského týmu Adam Číž, ale královehradečtí se na útočné polovině taktéž činili, aby ve všech směrech vyrovnaná první perioda  skončila vedením hostů o 1 bod. Bitva o každý bod se odehrávala až do poloviny druhého dějství, kdy Sokoli ulétli Medvědům na rozdíl 9 bodů.

Vstup do 3. čtvrtiny byl z pohledu Medvědů katastrofický. Hradec Králové zasypal jejich koš několika přesnými zásahy zpoza tříbodového oblouku a rázem vedl o děsivých 19 bodů. Kolínský tým však neskládal zbraně a s odhodláním zvrátit výsledek začal bod po bodu ukrajovat z náskoku domácího celku. Po třech desetiminutovkách ztrácel 11 bodů. Začátek poslední čtvrtiny  se aktivitou hýřícím kolínským hráčům vydařil a rázem byli zpět v utkání. Bohužel, za stavu 72:66, kdy Medvědi neproměňovali otevřené střely ani trestné hody, udeřili Sokoli šňůrou 9:0 (3 trojky) a rozhodli tak definitivně o osudu utkání, které tak skončilo porážkou Kolína 88:74.

Body Hradec Králové:
Sedmák Peter 20, Canda Bryce 15, Peterka Ondřej 15, Lošonský Pavol 14, Stamenkovic Peda 11, Hampl Tomáš 8, Mahler Tomáš 3, Kolář Martin 2, Andres Petr 0, Mráz Jan 0, Rikalo Marko 0, Štěpán Dominik 0

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 19, Walton jr. Anthony Lamont 15, Pajović Miloš 13, Číž Adam 10, Machač David 8, Purifoy Preston Lamar 7, Šafarčík Petr 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Šoula Jiří 0

STŘELBA 3B. 25/9:30/4 STŘELBA 2B. 51/27:45/25 TH 10/7:22/12 doskoky 50:40 CHYBY 19:16 ROZHODČÍ Baloun Jan, Pokorný Štěpán, Jedlička Jiří KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 250