Kolín veze z Děčína postup do FINAL 8.

27/1/2021

Do odvetného osmifinálového utkání Hyundai Českého poháru cestoval Kolín do Děčína. Vezl si nejen šestnáctibodový náskok, ale i novou posilu, Jana Křivánka. Tento náskok sice dával Medvědům klid, ale rozhodně ne moc velký. Vždyť ještě na začátku poslední čtvrtiny domácího zápasu vedli Medvědi jen o sedm bodů a ten slušný bodový polštář si vypracovali až v závěru. Dalo se očekávat, že domácí Válečníci na Kolín vletí a budou se snažit, dostat je pod tlak. Ale kdo se díval od začátku, nevěřil svým očím. Anebo možná věřil, protože takovou jízdu Medvědi v letošní sezóně nepředvedli poprvé.

Jen malou chvilku trvalo, než se Kolín rozpumpoval, a pak už domácí nevěděli co se s nimi děje. Za deset minut bylo po dvojzápase. Kolínská obrana? Slušná. Útok? Fantastický!!! Děčínská obrana jako by neexistovala, kolínská základní pětka ji roztrhala na kusy. Počítejte se mnou, Adam Číž a David Machač, každý jedna trojka, Devante Wallace pro jistotu dvě a Filip Novotný pět!!! Devět úspěšných trojkových pokusů z jedenácti, úspěšnost 81,8% a skóre po první části pro Děčín devastující (20:39). Úvodní část tak určila celý zbytek utkání. Domácí hráli o své sebevědomí, Kolín šetřil síly a hrál na půl plynu. Medvědi si vzali v obraně volno, ale přesto se náskok nijak výrazně netenčil. V útoku si i nadále dělali co chtěli a likvidovali tím jakékoliv domácí naděje na zvrat. Po dvaceti minutách to bylo stále jasné (41:57).

Do třetí čtvrtiny Medvědi přece jen přidali, nechtěli toto utkání prohrát. Přitvrdili v obraně i v útoku a náskok se zase vyšplhal na dvacet bodů (55:75). V poslední části si vzala volno nejen obrana, ale i útok. V rozhodnutém utkání (nezapomínejme, že Kolín měl ještě +16 z domácího zápasu) se jen těžko hledala motivace k poctivému a zodpovědnému výkonu. Na hřiště se postupně dostali všichni hráči z lavičky a vzájemná spolupráce trochu zaskřípala. Ale to nevadí, je potřeba, aby se všichni hráči pořádně obouchali a připravili na druhou část sezóny, která bude ještě důležitější. To, že domácí Válečníci výrazně ubrali z rozdílu, bylo v tu chvíli tak trochu vedlejší. Přestože za posledních deset minut dali jen deset bodů, dokázali Medvědi vyhrát i druhé osmifinálové utkání (79:85) a suverénně postoupili do FINAL 8. To se bude hrát 10.2.-14.2. v Nymburské „bublině“.

Nyní čekají Medvědy poslední dvě utkání základní části Kooperativa NBL. Nejprve zajíždí 30.1. na palubovku Olomoucka a v závěrečném klání přivítají 6.2. doma opět Děčín. Tak snad nenechali svého soupeře zbytečně moc nadechnout.

Body Kolína : Novotný 17, Číž 16, Wallace 13, Machač 11, Petráš 9, Skinner 9, Dlugoš 5, Křivánek 5

Popisek: 1. čtvrtina jako vystřižená z Hollywoodu, fligna - contra fligna - fligna v podání legendárního Davida Machače a první body "Křiviho" v Medvědím dresu! To všechno uvidíte ve videu z vítězného utkání 2. kola osmifinále Hyundai Českého poháru, ve kterém Medvědi zvítězili 85:79 a postoupili tak do Hyundai Final 8 Českého poháru!