Medvědi otevřeli 2. ročník Tipsport Federálního poháru výhrou nad Děčínem

10/9/2022

BC GEOSAN Kolín – BK ARMEX Děčín 86:71 (17:23; 44:43; 63:55)

Po rozpačitějším začátku předvedli Medvědi slušný výkon, především na obranné polovině a zcela zaslouženě si připsali v prvním „ostřejším“ utkání sezóny výhru.

Přestože zápasový účet otevřel Džiugas Slavinskas, byl Děčín hned od začátku lepším týmem. Jeho hráči působili mnohem energičtěji a kolínská obrana jim nedělala žádné problémy. Americké duo na rozehrávce hostí, Nichols - Walton, se zdálo být nezastavitelné, a když se k nim přidala děčínská stálice Pomikálek, nevypadalo to s Medvědy vůbec dobře. Po dvanácti minutách si vypracovali Válečníci jedenáctibodový náskok (19:30) a nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo změnit. Jenže právě v těchto okamžicích se utkání začalo lámat v kolínský prospěch. Medvědi konečně zabrali a zvýšili aktivitu pod oběma koši. Na obranné polovině začali šlapat a dostávali soupeře do nekomfortních střeleckých pozic, které děčínští neproměňovali. Na té útočné zrychlili pohyb svůj i míče a výsledkem byly buď úspěšná trojka, nebo soupeřův faul, který Medvědi ztrestali přesnými trestnými hody. Do poločasu skóre otočili (44:43), ale jak stav napovídal, rozhodnuto nebylo. Ve třetí části to byl spíše boj. Oba týmy se potýkaly s nepřesným zakončením a dlouho nebylo jasné, na kterou stranu se utkání nakloní. Ale Medvědi šli svému úspěchu naproti. Neustále hrozili z tříbodového oblouku a otevírali si tím i podkošový prostor. Několikrát se zdálo, že svému protivníkovi bodově utečou, ale Děčín byl stále na dostřel (63:55). Na začátku poslední čtvrtiny přišlo naposledy děčínské vzepjetí (63:60), které ale kolínští hráči dokázali utlumit šňůrou osmi bodů (71:60). Od té chvíle si Medvědi pečlivě hýčkali svůj náskok. Definitivní klid do kolínských řad přinesla trojka Ondřeje Šišky v závěru a Medvědi se mohli radovat (86:71). Bylo to vydřené vítězství, ale takové se počítá dvojnásob.

Jedna z opor Džiugas Slavinskas utkání zhodnotil, „Měli jsme špatný začátek, hlavně v obraně, a nedokázali jsme najít rytmus v útoku. Ale pak jsme začali hrát agresivněji, pomáhali si a začali jsme dobře bránit a skvěle útočit, získali jsme zpět vedení a udrželi ho až do konce zápasu.“

Body Kolína: Mareš 14, Slavinskas 13,Šiška 12 (7 doskoků), Lošonský 10, Novotný 10, Petráš 9 (8 doskoků), Dlugoš 8, Jelínek 5, Merta 3, Číž 2,

Ve druhém utkání Tipsport Federálního poháru základní skupiny A, hrané v Kutné Hoře, zvítězili Patrioti Levice nad Rytíři ze Spišské Nové Vsi 91:85. A právě vítězný tým bude sobotním soupeřem Medvědů. Opět v kutnohorské hale Klimeška, se začátkem v 18:00.