Medvědi ani ve druhém utkání Tipsport Federálního poháru výhru nevybojovali.

6/9/2021

PATRIOTI Levice – BC GEOSAN Kolín   102:88 (29:21, 52:52, 76:69)

Bez obrany to asi nepůjde. Dva zápasy Tipsport Federálního poháru = dvakrát inkasovaných sto bodů. To opravdu není dobrá obranná vizitka. Oproti včerejšímu utkání s Lučencem zlepšili Medvědi doskok, pošetřili ztrátami, ale přesto to na vítězství nestačilo. Domácí hráči předvedli výborné střelecké představení a Medvědi jim v tom nedokázali zabránit.

Přitom úvod střetnutí nevypadal z kolínské strany vůbec špatně. Medvědi si jistým výkonem vytvořili mírný náskok a zdálo se, že hodili za hlavu včerejší nešťastnou porážku. Bohužel nechali domácí hráče rozstřílet z dálky a to byla cesta do pekel. V průběhu druhé čtvrtiny narostl náskok Levic na jednadvacet bodů (46:25). Medvědi ale v těchto okamžicích pořádně mákli a předvedli nejlepší herní úsek. Za čtyři minuty náskok domácích smazali a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu (52:52). Jenže ve druhé půli na tento výkon kolínští hráči nenavázali. Stále nechávali domácím střelcům příliš volného prostoru a ti touto volností nepohrdli. Medvědům se rozhodně nedala upřít snaha, ale jejich výkon postrádal lehkost. Většina akcí byla taková kostrbatá a především bez úspěšného zakončení. Domácí si znovu vybudovali více než dvacetibodový náskok, který si už nenechali vzít. Závěrečná kosmetická úprava výsledku vítěze utkání změnit nemohla. Levice zvítězily zaslouženě. Medvědi se tak vracejí z první fáze 1. ročníku Tipsport Federálního poháru bez vítězství a příští víkend v Kolíně (pátek 10.9. a sobota 11.9.) se bude hrát skupina o konečné umístění na 9. až 12. místě. Medvědy čekají poslední dva zápasy před startem Kooperativa NBL a je tedy nejvyšší čas vyladit formu. Protože na Slovensku to zatím nebylo ono.

Body Kolína : Číž 28, Mareš 18, Lošonský 17, Petráš 14, Novotný 6, jelínek 3, Křivánek 2,