BK ARMEX Děčín - BC GEOSAN Kolín 94:74

19/1/2019

Body Děčín: Feštr Lukáš 14, Grunt Pavel 14, Šiška Ondřej 13, Kroutil Filip 12, Pomikálek Tomáš 11, Autrey Lamb 8, Carlson Klinton 7, Žikla David 7, Ježek Šimon 5, Skalička Jakub 2, Landa Robert 1

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 19, Purifoy Preston Lamar 14, Číž Adam 9, Machač David 8, Pajović Miloš 8, Walton jr. Anthony Lamont 8, Bratčenkov Vojtěch 3, Dlugoš Theodor 3, Šoula Jiří 2

STŘELBA 3B. 28/7:22/9 STŘELBA 2B. 46/32:41/18 TH 14/9:17/11 doskoky 43:33 CHYBY 16:18 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Jeřáb Jan, Záruba Matěj KOMISAŘ Volejník Pavel

POČET DIVÁKŮ 830

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „My jsme se celý týden protrápili tréninkem, kdy jsme měli čtyři hráče s chřipkou a trénovali jsme v šesti sedmi lidech. Bohužel, stálo nás to koncentraci při vstupu do utkání, protože jsme nezastavili soupeře a dostali jsme dvacet sedm bodů v první čtvrtině. To je na palubovce Děčína smrtící, když si všichni jeho hráči začnou věřit a diváci začnou fandit. Poločas 47-40 nebyl tak hrozný, ale inkasované množství bodů bylo hrozně velké. Děčín ve třetí čtvrtině přetavil svoji převahu do rozhodujícího náskoku. Problém byl útočný doskok, kdy jsme nezastavili domácí hráče, kteří nám dali z druhých šancí téměř dvacet bodů. To nás v podstatě stálo vítězství.“

Pavel Budínský (kouč BK ARMEX Děčín): „Náš výkon měl vzestupnou tendenci, co se týká nasazení a intenzity především na obrané polovině. V první polovině jsme dostali čtyřicet bodů, z toho třináct velmi rychle hned po startu, kdy základní sestava vůbec nereagovala na hru Kolína, a byl jsem nucen rychle prostřídat sestavu. Intenzita naší obrany se ale zvyšovala a po poločasovém pohovoru, kdy jsme si řekli, že třetí čtvrtina bude o tom, že nedovolíme Kolínu ani pomyslet na to, že by se přitáhl, jsme vyhráli tuto pasáž 26-10. A to byl důvod, proč jsme nakonec vyhráli i celkově. Na body po ztrátách jsme vyhráli 28-9, lépe se nám dýchalo na doskoku, a kdybychom dávali některé střely, mohlo to být ještě lepší. Ale to nevadí, devadesát čtyři bodů je dobrých, sedmdesát čtyři v obraně je solidních a prostor mohli dostat i hráči, kteří tolik nehrají.“

Vojtěch Bratčenkov (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Myslím, že úplně hoříme v útoku, protože nehrajeme jako tým. Každý si zvolí střely, jaké chce, každý si vystřelí, kdy chce. Hned v sedmé vteřině útoku to po prvním pick-and-rollu ženeme do koše, nemáme mezihru a nenutíme soupeře do výpomocí či něčeho podobného. Hraje se zkrátka vždy do plných, a to si myslím, že je naše Achillova pata.“

Lukáš Feštr (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Za výhru jsme moc rádi a rozdíl o dvacet bodů vypadá, že to bylo jednoduché utkání, ale nebylo. Do utkání jsme chtěli vstoupit tak, jak jsme končili v poháru se Svitavami. Tedy přitáhnout šrouby v obraně a pak hrát rychlé protiútoky. Ale to se nám moc nepodařilo a v prvním poločase jsme dostali čtyřicet bodů. V šatně jsme si pak řekli, že to takhle dál nejde, i když v útoku to nebylo špatné. Jsem rád, že jsme ve druhém poločase přitopili pod kotlem a vyhráli.“