Basket Brno - BC GEOSAN Kolín 103:72

23/1/2020

Brno vystavilo Kolínu v Českém poháru nekompromisní stopku.

Po čtvrtfinálovém utkání Českého poháru, které Medvědi odehráli na palubovce Basket Brno, je jasné, že Kolín neobhájí fantastické loňské stříbro. Domácí hráči byli výrazně nad jejich síly. Nastoupili do zápasu se všemi svými hvězdami, zatímco Medvědi se museli obejít bez svého kapitána Adama Číže. Přesto se kolínští hráči vysoce favorizovaného brněnského týmu nezalekli a dlouho se s ním přetahovali ve vyrovnané partii. Pak však Brno zařadilo ještě vyšší rychlostní stupeň a na to už Medvědi zareagovat nedokázali.

Ještě v polovině druhé čtvrtiny byl rozdíl jen dvoubodový (29:27), ale závěr této části patřil domácím. Trojkou v posledních vteřinách narostl jejich náskok na patnáct bodů (51:36) a brněnští hráči se tím definitivně uklidnili.

Tak jak skončili první poločas, začali i ten druhý. To znamená velmi rychlou a aktivní hrou. Medvědi se je ještě pokusili přibrzdit zónovou obranou, ale na přesně střílející domácí tým to neplatilo. Brzy se jejich náskok vyšplhal nad dvacet bodů a bylo jasné, že si výhru uniknout nenechají. Také Medvědi to pochopili a do konce utkání už byla jen jediná otázka. O kolik? Nakonec to bylo o více než třicet (103:72).

Je patrné, že se Medvědi nenacházejí v ideálním herním rozpoložení, tak doufejme, že řádně potrénují a dokáží ze sebe tuto nepohodu rychle setřást.

Body Brno: Madden Rashad Kytel 20, Bálint Richard 17, Djuricic Danilo 14, Půlpán Viktor 13, Puršl Šimon 9, Svoboda Šimon 7, Körner Richard 6, Křivánek Petr 6, Marko Roman 5, Krakovič Jakub 4, Mickelson Hunter 2, Jansa Tomáš 0

Body Kolín: Lošonský Pavol 14, Petráš Jakub 12, Křivánek Jan 10, Dlugoš Theodor 9, Jelínek Jiří 8, Mareš Michal 8, Rožánek Robert 6, Novák Pavel 3, Vacek Lukáš 2, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Novotný Filip 0

STŘELBA 3B. 25/13:27/7 STŘELBA 2B. 45/25:48/18 TH 17/14:24/15 doskoky 46:43 CHYBY 22:17

ROZHODČÍ Vošahlík Marek, Kapaňa Lukáš, Hartig Lukáš KOMISAŘ Večeřa Pavel POČET DIVÁKŮ 163