BC GEOSAN Kolín - BK ARMEX Děčín 104:99

8/1/2020

Body Kolín: Machač David 28, Číž Adam 17, Granić Vlatko 17, Durham II Anthony Greco 14, Igrutinovic Luka 12, Krefft Paweł 9, Dlugoš Theodor 5, Kolář Martin 2, Brožek Lukáš 0, Kačer Daniel 0, Merta Tomáš 0, Vacek Lukáš 0

Body Děčín: Autrey Lamb 23, Kroutil Filip 19, Šiška Ondřej 19, Ježek Šimon 10, Feštr Lukáš 9, Vukosavljević Filip 9, Žikla David 6, Mach Martin 4, Carlson Klinton 0, Pomikálek Tomáš 0

STŘELBA 3B. 28/11:30/8 STŘELBA 2B. 44/26:44/31 TH 24/19:17/13 doskoky 39:31 CHYBY 22:22 ROZHODČÍ Vošahlík Marek, Linhart Tomáš

V osmifinále Českého poháru přivítali Medvědi na domácí palubovce Válečníky z Děčína, tedy finalistu loňského ročníku Kooperativa NBL a tím pádem i žhavého kandidáta na postup do Final 4 Českého poháru.

Medvědi měli k dispozici již jednu z posil, a to křídelníka Anthonyho Durhama, naopak Děčín postrádal Pomikálka spolu s Carlsonem a dlouhodobě zraněného Grunta s Landou. Kolínský Medvěd Ben Richardson také nadále absentoval, ovšem jeho návrat na palubovku se nezadržitelně blíží.

Vstup do utkání patřil Medvědům, kteří vstoupili do zápasu šňůrou 11:0 a donutili trenéra Grepla k prvnímu oddechovému času. I přesto si kolínský tým nadále vedl víc než dobře a po 1. čtvrtině vedl 31:11. Druhá perioda byla od obou týmu velmi útočně laděná, i přesto však Medvědi nadále udržovali vedení a po 20 minutách vedli o 24 bodů 67:43.

I vstup do třetího dějství se Medvědům vydařil a nestárnoucí legenda našeho týmu David Machač vedla Medvědy k vítězství. Ovšem Válečníci nechtěli dát svou kůži zadarmo a utkání ještě zdramatizovali, když se ve 4. dějství dostali na dostřel pouhých 5 bodů (92:87), jenže Medvědi hnáni touhou zlomit sérii porážek nakonec dotáhli utkání k vítězství 104:99 především díky úspěšným trestným hodům v koncovce zápasu a mohou tak slavit postup do čtvrtfinále Českého poháru, kde narazí na tým SLUNETA Ústí nad Labem.