USK Praha - BC GEOSAN Kolín 110:99 p.p.

8/2/2019

Body USK: Sehnal Ondřej 28, Mareš Michal 19, Křivánek Jan 16, Vukosavljević Filip 16, Stevanovic Marko 15, Appleby Raheem 11, Tůma Jakub 3, Mazič Armin 2, Böhm David 0, Macháč Petr 0, Petružela Filip 0, Štěrba Jan 0

Body Kolín: Číž Adam 19, Walton jr. Anthony Lamont 19, Machač David 17, Šoula Jiří 16, Bratčenkov Vojtěch 14, Thompson Alexander Jacob 12, Purifoy Preston Lamar 2, Dlugoš Theodor 0

STŘELBA 3B. 34/15:24/12 STŘELBA 2B. 47/23:35/23 TH 29/19:28/17 doskoky 44:31 CHYBY 24:27 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Baloun Jan, Vošahlík Marek KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 321

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Mě se to utkání hodnotí těžko. Budu hodnotit pouze prvních 40 minut, protože prodloužení by nemělo smysl hodnotit. Naši hráči byli hodně frustrovaní Měli jsme celý týden problém v tréninku, trénovali jsme v pěti. Adam šel z postele. Machy i Šoulič měli problémy. My jsme v podstatě podali heroický výkon 39 minut. Posledních 40 vteřin hráči absolutně neudrželi koncentraci, nedodrželi taktiku a dostali jsme tři trojky, které nás stály vítězství. Je to až skoro neuvěřitelný, že ta koncovka takhle dopadla, ale my jsme si o tuto prohru koledovali už v Pardubicích. Tam jsme vedli o 25 bodů, 8 min před koncem a nakonec jsme vyhráli o 6. Tady jsme vedli bohužel jen o 9 a nedotáhli jsme to individuálními chybami. Čtyřicet minut jsme byli lepší, USK v podstatě vedlo jen v prodloužení. Takový je sport.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): „Co říci, jednou za čas se stane zázrak. Řekli jsme si, kdo nesmí střílet a koho faulovat, ale nebyli jsme evidentně mentálně v utkání hned od začátku. Velká pochvala patří Kolínu, který předvedl skvělý ofensivní výkon a střelbu. Pokud takhle začnete utkání je těžké se do zápasu vrátit. My nemáme typy hráčů, kteří přepnou a strhnou utkání na naší stranu. Obecně se dá říci, že jsem šťastný za to, že hráči věřili do samého konce utkání, dali do toho srdce, o čemž svědčí i 21 útočných doskoků.“