NH OSTRAVA - BC GEOSAN KOLÍN 83:88

23/3/2019

Body Ostrava: Bažant Lukáš 22, Stanojevič Milan 19, Bohačík Petr 13, Boggs Brandon 10, Alleyn Justus 7, Zaharijevic Luka 6, Choleva Adam 3, Nábělek Martin 3, Havlík Tomáš 0, Hoblík Robin 0, Koloničný Jan 0, Svoboda Štěpán 0

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 28, Číž Adam 18, Purifoy Preston Lamar 12, Novotný Filip 10, Machač David 9, Bratčenkov Vojtěch 5, Šoula Jiří 4, Zollo Vincent 2, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

STŘELBA 3B. 24/11:28/9 STŘELBA 2B. 38/21:40/22 TH 12/8:27/17 doskoky 32:40 CHYBY 25:17 ROZHODČÍ Hošek Jan, Nejezchleb Petr, Scholze Michal KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 300

Tým kolínských Medvědů se vydal k utkání 8. kola skupiny A2 Kooperativa NBL na palubovku Nové Huti Ostrava a chtěl navázat na středeční vítězství, které přivezl z pražské Folimanky.

Do zápasu hosté vstoupili útočnou smrští, která brzy znamenala vedení dvojciferným rozdílem, který místy atakoval dvacetibodovou hranici. Ale domácí se nechtěli před vlastními fanoušky nechat zahanbit a do poločase snížili manko na 11 bodů.

Od vstupu do 3. čtvrtiny se čekal velký nápor hráčů Ostravy, ale opak byl pravdou. Kolín vzal otěže utkání pevně do svých rukou a navýšil vedení až na 24 bodů. Jenže v poslední desetiminutovce se ostravským hráčům ještě podařilo zápas zdramatizovat, když se dostali na dostřel pouhých dvou bodů. Ještěže má Kolín svého kapitána Adama Číže, který si vzal koncovku do svých rukou a zejména díky přesným trestným hodům dovedl Medvědy k dalšímu vítězství ve skupině A2.