BC GEOSAN Kolín - USK Praha 83:92

3/4/2019

Velice důležité utkání čekalo na domácí palubovce na kolínské Medvědy, když přivítali USK Praha, se kterým se dělili o vedení ve skupině A2. Matematika tak byla jasně daná, kdo vyhraje bude mnohem blíž konečnému 9. místu do předkola play-off.

Medvědi se v zápase ujali vedení, o které však vzápětí přišli. Tempo zápasu začali diktovat hosté. První čtvrtinu vyhráli 20:29 a rozhodující náskok si vybudovali na začátku druhé desetiminutovky, do které vstoupili sérií 0:14 a rázem vedli o propastných 23 bodů 20:43. Kolínský tým se sice snažil s výsledkem ještě něco udělat, ve třetím dějství stáhl rozdíl na 14 bodů, to bylo ovšem vše. Kosmetická úprava skóre přišla až v posledních minutách, kdy se utkání již jen dohrávalo.

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 31, Novotný Filip 16, Číž Adam 9, Šoula Jiří 8, Walton jr. Anthony Lamont 6, Machač David 5, Bratčenkov Vojtěch 4, Dlugoš Theodor 2, Purifoy Preston Lamar 2, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Vacek Lukáš 0

Body USK: Appleby Raheem 23, Stevanovic Marko 23, Vukosavljević Filip 20, Tůma Jakub 10, Mareš Michal 8, Samoura Patrick 6, Petružela Filip 2, Křivánek Jan 0, Macháč Petr 0, Štěrba Jan 0

STŘELBA 3B. 30/11:21/9 STŘELBA 2B. 28/19:42/25 TH 17/12:15/15 Doskoky 27:33 CHYBY 17:21 ROZHODČÍ Blahout Petr, Nejezchleb Petr, Baudyš Petr KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 527

Hráč utkání: Stevanovic Marko

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):

Gratuluji USK k vítězství, kterým si s největší pravděpodobností zajistili vítězství ve skupině A2. DO utkání jsme nevstoupili dobře a odehráli jsme opravdu špatné utkání. Nepřidalo nám to, že jsou indisponováni Zollo, Purifoy a Walton. Utkání nám prostě nevyšlo, pokusíme se z něj poučit a dostat se do dobré pohody a připravit se na předkolo play-off.

Dino Repeša (trenér USK Praha)

My jsme očekávali těžký zápas, jak naše společné zápasy bývají. Poučili jsme se z posledního zápasu, že musíme hrát celý zápas. Měli jsme kontrolu nad utkání celých čtyřicet minut. Jsem velmi potěšen z přístupu hráčů v prvních minutách zápasu. Hráči odvedli dobrou profesionální práci a musíme pokračovat tak dále a připravit si dobrou pozici pro předkolo play-off.