Kingspan Královští sokoli - BC GEOSAN Kolín 124:71

16/3/2019

První polovinu zápasů ve skupině A2 zakončili kolínští Medvědi na palubovce Královských sokolů v Hradci Králové. Trenér Beneš měl pro utkání k dispozici pouze 8 hráčů. K dlouhodobě zraněným Vocetkovi a Waltonovi se před utkáním přidal ještě Thompson, který si na pátečním tréninku poranil koleno. Naopak  Hradec Králové byl v plných, když se do sestavy vrátil jeho nejužitečnější hráč Pavol Lošonský.

Úvod první čtvrtiny patřil jednoznačně domácím Sokolům, kteří  do utkání doslova vlétli a brzy si vybudovali dvouciferné vedení, které se vyšplhalo na konci první desetiminutovky až na 23 bodů. Ve 2. čtvrtině se ještě Medvědi pokusili se zápasem něco udělat, když hned na začátku snížili rozdíl ve skóre na 14 bodů. Jenže ještě do konce prvního poločasu si domácí, vedeni neomylně střílejícím Sedmákem, vzali zpět vedení o 20 a více bodů.

I přes to, že se utkání vyvíjelo pro kolínský tým nepříznivě, prvních 5 minut třetí desetiminutovky se ještě odehrávala vyrovnaná bitva, ale Medvědi nedokázali snížit na rozdíl menší než 14 bodů. Poté již došly kolínským hráčům síly a zbytek zápasu byl v jasné režii domácích Sokolů, kteří se dokráčeli pro drtivé vítězství 124:71.

Body Hradec: Sedmák Peter 30, Canda Bryce 19, Lošonský Pavol 14, Peterka Ondřej 11, Stamenkovic Peda 11, Kolář Martin 9, Andres Petr 8, Marquardt Charles F 8, Mráz Jan 8, Mahler Tomáš 4, Mikula Tobiáš 2

Body Kolín: Novotný Filip 16, Machač David 15, Číž Adam 12, Zollo Vincent 11, Dlugoš Theodor 9, Bratčenkov Vojtěch 5, Purifoy Preston Lamar 3, Šoula Jiří 0

STŘELBA 3B. 30/16:32/10 STŘELBA 2B. 52/30:38/16 TH 19/16:12/9 doskoky 48:36 CHYBY 17:19 ROZHODČÍ Kec Jakub, Nejezchleb Petr, Scholze Michal KOMISAŘ Latík Zdeněk POČET DIVÁKŮ 200