BC GEOSAN Kolín – mmcité1 Basket Brno 77:78

29/2/2020

Po reprezentační přestávce se Medvědi opět zapojili do kolotoče zápasů v Kooperativa NBL, když ve 3. kole skupiny A2 přivítali na své palubovce tým mmcité1 Basket Brno.

Do utkání vstoupila lépe družina domácího trenéra Sodomy, který v minulém týdny vystřídal na pozici hlavního trenéra Pavla Beneše, po prvních 10 minutách vedli Medvědi o 2 body. Výborná obrana z první čtvrtiny však nevydržela a 30 obdržených bodů za 2. čtvrtinu znamenalo 10 bodovou ztrátu Kolína po první polovině utkání.

Všichni věděli, že je tento zápas velmi důležitý, a tak Medvědi opět zkoncentrovali všechny síly a pomalu se začali dotahovat. Utkání dospělo do nervy drásající koncovky, nejprve se díky fantastické střele za 3 body Richardsona dostali Medvědi do jednobodového vedení, aby jásající GEOSAN arénu zchladil přesnou střelou za 2 body hostující Kirves. Kolína zbývalo ještě 8 sekund, střela Richardsona v koši neskončila a následný faul na doskakujícího Machače nebyl odpískán, a tak Medvědi odešli z utkání poraženi rozdílem pouhého 1 bodu 77:78.

Body Kolín:  Durham II Anthony Greco 20,Richardson Benjamin Mark 15,Granić Vlatko 13,Igrutinovic Luka 9,Machač David 9,Gill Jailen Darion 6, Číž Adam 5,Brožek Lukáš 0,Dlugoš Theodor 0,Kolář Martin 0,Merta Tomáš 0,Novák Pavel 0

Body Brno: Roby Davell 25, Kirves Mihkel 14, Krakovič Jakub 14, Stegbauer Lukáš 8, Farský Radek 6, Novotný Filip 6, Nehyba Zdeněk 3, Smithson Bryan 2, Heřman Petr 0, Jokl Jakub 0, Szarowski Daniel 0

STŘELBA 3B. 34/12:16/6 STŘELBA 2B. 32/14:52/22 TH 20/13:21/16 doskoky 48:36 CHYBY 16:22 ROZHODČÍ KecJakub, SalvetrRudolf, Baudyš Petr KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ  610

Hráč utkání: Roby Davell

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín):

Gratuluji k zaslouženému vítězství. Nás tato prohra mrzí. Všichni vědí, že v úterý došlo v našem klubu ke změně trenéra. Nebylo to lehké se připravit. Snažili jsme se s tím vypořádat a myslím, že jsme se s tím vypořádali docela dobře. Hráči chtěli hrát a chtěli ukázat, že hrát umí. Pár dobrých věcí tam bylo, ale jak říkám, není to krasobruslení, počítá se konečný výsledek. Souhlasím s trenérem Růžičkou, nebyli jsme schopni do poločasu zastavit Robyho. O poločase jsme si to znovu rozebrali a Roby dal ve druhém poločase sedm bodů a z toho čtyři z trestných hodů. To se ukázalo, že už bylo ale pozdě.

Adam Číž (hráč BC GEOSAN Kolín)

Dnes jsme chtěli moc vyhrát, což bylo asi v prvním poločase znát. Byli jsme asi trochu moc přemotivovaní. Ve druhém poločase jsme ukázali srdce, ale bohužel to nestačilo. Nezbývá než jít dále a pokusit se vyhrát další utkání.

Lukáš Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy)

Viděli jsme oboustranně dobrý basketbal. Dobrý přístup všech hráčů, dobré individuální výkony, spousta soubojů. Oba dva týmy věděli o co se hraje a dali do toho vše. Dnes jsme měli štěstí my. I přesto, že jsme vedli více než polovinu zápasu a ¨v koncovce byli na plus šesti bodech, tak jsme zaspali v posledním útoku na cloně a Ben Richardson dal dobrou trojku. Pak už to bylo o štěstí. Myslím, že se vším respektem ke svým hráčům, že my nebudeme vyhrávat utkání ve skupině A2 útokem. My jsme tým, který se musí prezentovat kvalitním obranou a rychlým protiútokem. Není to o tom, že nemáme dostatek talentů, ale některé pozice prostě nejsou tak silné individuality. Dnes jsme tady měli Robyho, který zahrál první poločas fantasticky, a dokonce i zaskočil za Smithsona na pozici rozehrávače a paradoxně jsme šli vedení v těch chvílích do vedení. Sezóna ještě nekončí, ale každá výhra z venku je moc cenná. Toto vítězství musíme nyní potvrdit doma proti Hradci Králové. Na závěr děkuji Kolína za opravdu dobrý basket a domácím fanouškům za velmi dobrou atmosféru.

Filip Novotný (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy)

Na obou týmech byla na začátku vidět delší zápasová pauza. Naštěstí jsme se ve druhé čtvrtině dostali rychleji do tempa a do druhé poločasu jsme šli s desetibodovým vedením. Díky našim chybám jsme se bohužel dostali do vyrovnané koncovky, ale tam jsme byli šťastnější