BC GEOSAN Kolín – Sluneta Ústí n.Labem 78:81 p.p.

28/2/2018

Kolínští Medvědi vstoupili do bojů ve skupině A2 před domácím publikem a soupeřem jim byla ústecká Sluneta. Oba předchozí duely zvládla lépe Sluneta, takže Kolín měl soupeři co oplácet.

Do utkání vstoupily oba týmy s mírnou nervozitou, přesto se dařilo lépe kolínským Medvědům, kteří si do poločasu vybudovali 7 bodový náskok. Po změně stran se hra domácích pozvedla ještě o stupeň a výš, a tak v polovině 3. čtvrtiny vedli již 18 bodovým rozdílem (53:35). Za tohoto stavu si vyžádal hostující trenér oddechový čas, ve kterém jakoby polil své hráče živou vodou a Ústí začalo náskok Kolína postupně snižovat. Důležitou roli odehrál v tomto úseku hry hostující Donald Robinson, který proměňoval těžké střely a byl doslova nebranitelný.

Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 57:50 pro Medvědy a drama vrcholilo. Čtvrtou desetiminutovku začalo lépe Ústí, které rychle smazalo manko a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. V základní hrací době skončilo utkání remízou 71:71. Následovalo pětiminutové prodloužení. Na první pětibodovou šňůru domácích  odpověděli hosté sedmi body v řadě a šli do vedení. Potom bylo opět srovnáno, ale poslední slovo měl Šotnar, který rozhodl o výhře hostů o 3 body.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji Ústí k zaslouženému vítězství.  Dnes vyhrál šťastnější tým, určitě ne lepší. My jsme byli dobře připraveni . Dostali jsme 81 bodů. Věděli jsme, že Ústí je útočně laděné družstvo. Ubránili jsme je na střele a dostávali do pozic, kam jsme chtěli, ale dnešní utkání rozhodla individuální kvalita hráčů. Diametrální rozdíl byl ve hře hráčů z lavičky. Poměr bodů hráčů z laviček byl 15:47 a to je obrovský propad. Ten jsme nezastavili a v prodloužení bylo Ústí šťastnější. Gratuluj ji jim a ať se jim daří.

Adam Číž (hráč BC GEOSAN Kolín): Nás tato prohra určitě bolí, nejenom kvůli tomu, že jsme začínali s Ústím doma a myslíme si, že to bude náš soupeř do play-off , ale i proto, že jsme vedli o 18 bodů. Řekl bych, že nám v závěru trošičku došly síly a možná jsme nezvolili to optimální zakončení na konci, jak jsme měli.

Antonín Pištecký (trenér Sluneta Ústí n.Labem): Upřímně, když jsme do Kolína jeli, tak jsem nevěděl, co máme čekat. Za prvé my a ani Kolín jsme v posledním kole neurvali postup do A1. Předpokládám, že jako u nás měli hráči hlavy dole a před námi čtrnáctidenní tréninkový blok, kde bylo potřeba psychicky vypnout, ale zároveň pracovat na fyzičce. Pro nás to bylo poprvé za sezónu, protože v minulé repre pauze jsme hráli zápasy evropského poháru. Já jsem tedy nevěděl, co od tohoto zápasu čekat. Navíc jsme prohráli poslední čtyři ligová utkání. Byla to tedy veliká neznámá. My jsme neodehráli celkově dobré utkání. Co nám slouží ke cti, je, že jsme i za stavu -18 nesložili zbraně a byli jsme schopni se do zápasu vrátit. Dostali jsme zápas do prodloužení v posledním útoku. Myslel jsem si, že do toho prodloužení vstoupíme lépe. Myslel jsem si, že jsme více nahoře, ale začali jsme 0:5. Měli jsme štěstí, že jsme se i v prodloužení vrátili do zápasu a myslím, že kolínský tým nezvolil v konci zápasu úplně ideálně poslední dvě střely. Určitě si mohli připravit tu střelu lépe. My jsme tu obranu zvládli a vyhrál šťastnější tým, ale jak jsem již někde říkal, tyto šťastná vítězství jsou velmi důležité. Zápasů v A2 je hodně málo a my si tohoto vítězství hodně ceníme.

Robinson Donald (hráč Sluneta Ústí n.Labem): Věděli jsme, že tento zápas nebude jednoduchý po dvoutýdenní pauze. I když jsme prohrávali o 18 bodů, stále jsme byli tým a nesklopili jsme hlavy. Kolín je dobrý tým a věděli jsme, že druhý poločas nebude jednoduchý.

Body Kolín: Šafarčík Petr 24, Skinner Lee Edward 20, Číž Adam 15, Pajović Miloš 11, Bakić Bojan 2, Dokoupil Petr 2, Horák Ladislav 2, Machač David 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Vocetka Michal 0, Zahradníček Filip 0

Body Ústí: Robinson Donald 30, Pecka Ladislav 12, Šteffel David 11, Singletary Evan 10, Šotnar Michal 10, Votroubek Stanislav 6, Šmíd Filip 2, Kaša Jakub 0, Svejcar Spencer  0, Treadwell Josh 0

STŘELBA 3B. 23/8:22/6, STŘELBA 2B. 47/23:50/27, TH 13/8:15/9, doskoky 39:44, CHYBY 23:21, ROZHODČÍ Kec Jakub, Jeřáb Jan, Salvetr Rudolf KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 550, Hráč utkání:  Robinson Donald