BC GEOSAN KOLÍN – ČEZ BASKETBALL NYMBURK 89:124

2/2/2018

Podruhé v krátké době se kolínští Medvědi představili proti týmu ČEZ Basketball Nymburk tentokrát na své domácí palubovce v GEOSAN Aréně. Náš soupeř vlétl do utkání jako uragán a brzy si vypracoval dvouciferné vedení, které stále navyšoval. V poločase svítilo na ukazateli pro někoho až hrůzostrašné skóre 36:65.

Ve druhé půli jsme již byli nymburským Lvům vyrovnanějším soupeřem, 3. čtvrtinu jsme dokonce o bod vyhráli (29:28).  Medvědi tak opět ukázali, že mají velký charakter a chuť bojovat za každého stavu a proti kterémukoli soupeři. Nymburk zaslouženě vyhrál rozdílem 35 bodů 124:89.

Oren Amiel: Myslím, že pro nás to byla dobrá ofenzivní hra a Kolín odvedl dobrou práci ve druhé půli. Nehráli jsme v obraně tak, jak jsme chtěli, ale nakonec jsme vyhráli. Zítra nás čeká zápas v Poháru, takže doufám, že dokážeme pokračovat ve výherní šňůře. Přeji Kolínu hodně štěstí ve zbytku sezóny.

Pavel Beneš: V prvé řadě bych chtěl pogratulovat Orenovi k vítězství. Myslím, že Nymburk v současné době hraje nejlepší basket za poslední dva tři roky. Je velmi těžké se na ně připravit, mají ohromnou útočnou sílu a je vidět, že si kluci sedí. My jsme odvedli v druhém poločasu velmi dobrou práci, třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. Dali jsme devadesát bodů mistrovi, což je vynikající na to, že máme tři zraněné hráče, které chceme dostat do hry už v příštím týdnu. Na útočné polovině jsme předvedli vynikající výkon, na obranné polovině dostat doma přes 120 bodů, je špatné. Ale s takovým družstvem, jakým Nymburk v současné době je, je velmi složité s nimi hrát.

Vojtěch Hruban: Já myslím, že to byl dneska zápas, který jsme si relativně pohlídali. Začali jsme dobře, dávali jsme spoustu střel z dálky a Kolín to měl hrozně těžké, protože ve chvíli, kdy jsme dokázali hru roztáhnout, jsme se jim ve složení, v jakém jsme, bránili blbě. Na druhou stranu jim patří kredit, že se po poločase zvedli a šli do toho zápasu s úplně novou chutí a úplně jinou intenzitou. A udělali z toho zápasu poměrně hezký koukatelný basket, který se musel divákům líbit.

Petr Dokoupil: Já si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Devadesát bodů by stačilo normálně na vítězství s jakýmkoliv týmem. Bohužel Nymburk je na úplně jiném levelu. To bylo vidět. Přehrávali nás v útoku i v obraně, protože hrají v úplně jiném tempu, než jsme zvyklí od jiných týmů v lize. Mají deset vyrovnaných hráčů, kdokoliv tam naběhne, může dát trojku, běhá do protiútoku. Je to těžké. Mají to výborně složené a já jim přeji, aby udělali co nejlepší výsledek.

Body Kolín: Skinner 31, Dokoupil 15, Machač 13, Číž 12, Horák 8, Vocetka 8, Zahradníček 2

Body Nymburk: Hruban 21, Berisha 16, Davis 16, Kříž 13, Barać 11, Ray 9, Lawrence 9, Bohačík 8, Benda 6, Vyoral 6, Kolář 5, Peterka 4

Střelba za 2 body: 46/25:46/29. Trojky: 34/10:37/17. TH: 9/9:23/15. Doskoky: 32:45. Čtvrtiny: 19:37, 17:28, 29:28, 24:31. Diváků: 610. Hráč utkání: Vojtěch Hruban