BC GEOSAN KOLÍN - USK PRAHA 90:72

20/1/2018

Sovy z Prahy, neboli tým USK Praha, to byl soupeř našich basketbalistů v 18. kole Kooperativa NBL. První vzájemný duel na Folimance skončil výhrou USK Praha o jeden jediný bod 73:72, kolínští Medvědi tak měli Sovám co oplácet.

Vstup do utkání patřil, jak je již zvykem, hostujícímu celku, který se brzy dostal do vedení o 5 bodů (2:7). Poté se domácí zvedli a začali předvádět pro diváka velmi pohledný basketbal. První čtvrtinu ovládli Kolínští 25:21. V nastolené hře pokračovali i po zbytek první půle, ve které nakonec zvítězili o 7 bodů (50:43).

Po změně stran se Kolín poprvé dostal do dvouciferného vedení (61:51), pak ale USK začal z náskoku domácích postupně ukrajovat. Medvědy tak čekala těžká šichta. Jejich vedení se před poslední čtvrtinou ztenčilo na pouhé 2 body a  v kolínské GEOSAN Aréně se dalo čekat další drama. To se však, naštěstí, nekonalo. Medvědi si pošetřili síly i na poslední hrací období a především díky výbornému výkonu na obranné polovině, kdy USK dovolili zapsat pouhých 6 bodů, si nakonec dokráčeli pro pohodovou výhru o 18 bodů 90:72. Kolínští tak vyhráli už sedmé ligové utkání z posledních osmi a s bilancí 10 výher a 8 porážek jsou aktuálně na 5. místě tabulky Kooperativa NBL. Stále jsou ve hře o postup do skupiny A1.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Vstupovali jsme do utkání s určitým záměrem, věděli jsme, že toto utkání je jedno z klíčových pro nás, protože pořád bojujeme o skupinu A1. Jedním ze záměrů bylo nedostat do hry Sehnala, Tůmu, Raynese a Madsena. Chtěli jsme, aby Bookert hrál sám. Věděli jsme, že míč moc nevyhazuje a je spíše skórovací a i kdyby dal 30 bodů, tak by nám to v podstatě nevadilo, protože jsme měli postavenou taktiku, aby se nerozehráli i další hráči. USK je velmi silné a dynamické družstvo, které hraje kolektivní basketbal. A my jsme dnes to utkání vyhráli tím, že jsme byli kolektivnější. Chtěl bych poděkovat hráčům, protože máme velmi náročný program. Za dvacet dní hrajeme šestý zápas, s tím, že máme marodku, Lee hrál se sebezapřením. V podstatě 26 asistencí svědčí o odehraném našem kvalitním utkání. V obraně jsme měli nějaká okénka, ale v té úzké rotaci, ve které jsme dnes hráli, tak to musíme oželet. Děkuji hráčům za výkon a fanouškům, že nás hnali dopředu

Adam Číž (hráč BC GEOSAN Kolín): Jsme rádi, že jsme zvítězili v tomto pro nás klíčovém utkání. Musíme do každého zápasu vstoupit tak, abychom hráli hned od začátku, což se nám dnes povedlo. Nemuseli jsme to honit ve třetí nebo čtvrté čtvrtině. I když jsme si vytvořili nějaký náskok, tak USK je mladý a houževnatý tým a nic nevypustí, a nenechali nás jen tak vyhrát. Vrátili se několikrát do zápasu a odehráli velmi slušný zápas až na tu poslední čtvrtinu, která jim nevyšla. Tam jsme odskočili a bereme vítězství.

Chris Fugas (trenér USK Praha): Bojovali jsme tři čtvrtiny, v poslední čtvrtině jsme ztratili koncentraci v obraně. Není jednoduché vyhrát na venkovním hřišti, když domácí tým dá 90 bodů. Inkasovali jsme 18 bodů z našich ztrát a 15 bodů z druhých šancí, což je 33 bodů. To je 40% bodů z bodů domácího týmu. Nedařilo se nám zastavit jejich útok a nedokázali jsme použít chytré fauly. Domácí měli velmi úspěšnou střelbu za tři body a v poslední čtvrtině tak vyhráli celý zápas.

Jan Křivánek (hráč USK Praha): Gratuluji Kolínu k vítězství, myslím si, že na útočné polovině hráli velmi pěkný basketbal. Potrestali každou naši chybu, rozhazovali si to a nikdo nehrál individuálně. Měli hodně volných střel, nikdo je netlačil do hry jedna na jedna. Hezký týmový basket. My jsme se snažili, když nám to tam padlo, tak jsme byli schopni s nimi hrát. Ve čtvrté čtvrtině jsme dali 6 bodů a Kolín 22 a to rozhodlo. Není to jenom v útoku, ale i v obraně. Když dostanete 90 bodů a vzhledem k tomu, že jsme nejméně skórující tým v lize, tak bychom vyhráli tak jeden zápas ze sta a to dnes nebylo.

Průběh:  25:21, 50:43, 68:66

BODY KOLÍN:  Číž Adam 19, Machač David 19, Bakić Bojan 14, Skinner Lee Edward 13, Vocetka Michal 12, Dokoupil Petr 9, Pajović Miloš 4, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Zahradníček Filip 0

BODY USK:  Bookert Devon 23, Křivánek Jan 18, Sehnal Ondřej 12, Raines Cadarian 8, Madsen Alexander 6, Tůma Jakub 3, Štěrba Jan 2, Petružela Filip 0, Žikla David 0

STŘELBA 3B. 30/14:25/7 STŘELBA 2B.  31/19:31/19 TH 10/10:17/13 doskoky 34:28 CHYBY 15:15 ROZHODČÍ Blahout Petr, Lukeš Václav, Salvetr Rudolf KOMISAŘ Zachara Ivan POČET DIVÁKŮ 610

Nejlepší hráč: Adam Číž