BK PARDUBICE - BC GEOSAN KOLÍN 83:55

17/1/2018

Ve čtvrtfinále Českého poháru jsme narazili na pardubickou Beksu a 1. zápas jsme odehráli na pardubické palubovce. Do utkání nezasáhl zraněný rozehrávač Petr Šafarčík a kolínskému trenérovi chyběl ještě nemocný David Bálek.

Vstup do utkání ovládla domácí Beksa. Za první 4 minuty sice padlo pouhých 10 bodů a stav byl 6:4 pro domácí, poté však našemu týmu jakoby začal ujíždět vlak a náskok Pardubic se postupně navyšovat, až atakoval hranici 20 bodů. V tu chvíli však kolínští Medvědi začali srdnatě bojovat a chtěli s vývojem utkání ještě něco udělat. Do šaten se v poločase šlo za stavu 44:33.

Začátek 2. poločasu vyšel oběma týmům skvěle a každá střela končila v koši. Pak přišly hvězdné chvíle nestárnoucího Machače, který 6 body v řadě umazal náskok domácích na pouhých 6 bodů. Na ukazateli skóre svítil stav 55:49. Do konce utkání chybělo ještě 14 minut, ale právě těchto 14 minut vyhráli domácí v poměru 28:6. Kolínským došly v závěru síly a za 4. čtvrtinu zaknihovaly pouhé 2 body. Konečným výsledkem tak je porážka Medvědů 83:55.

Pavel Beneš: „Šli jsme do zápasu s cílem uspět, na druhou stranu máme v lednu náročný program, kdy odehrajeme osm utkání, proto jsme chtěli rozdělit minutáž i na hráče, kteří nedostávají v Kooperativa NBL tolik šancí. Do třetí čtvrtiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, pak nám ale Pardubice odskočily a hráči už těžko hledali morální sílu na zvrat. Porážka o 28 bodů je zasloužená.“

Body Pardubice: Kohout Ondřej 19, Kent Jackson 14, Pandula Dušan 13, Půlpán Viktor 12, Martin Scott 7, Švrdlík Kamil 7, Potoček Josef 5, Welsch Jiří 4, Nečas Radek 2, Svoboda Michal 0

Body Kolín: Machač David 16, Skinner Lee Edward 10, Pajović Miloš 9, Dokoupil Petr 6, Harčár Pavel 5, Číž Adam 4, Bakić Bojan 3, Horák Ladislav 2, Vocetka Michal 0, Zahradníček Filip 0

STŘELBA 3B. 24/9:22/2 STŘELBA 2B. 40/22:45/22 TH 16/12:5/5 doskoky 39:36 CHYBY 13:19 ROZHODČÍ Kurz Vlastimil, Jedlička Jiří, Komprs Michal POČET DIVÁKŮ 662