BC GEOSAN KOLÍN - NH OSTRAVA 70:63

6/1/2018

V 16. kole Kooperativa NBL zavítal na kolínskou palubovku tým NH Ostrava. Oba soupeři postrádali své ústřední rozehrávače. Kolínským Medvědům chyběl kapitán Adam Číž, důvodem jeho absence byla nemoc, která ho skolila v den utkání. Ostravští postrádali Milana Stanojeviče, který podle neoficiálních informací dostal trest za vyloučení v minulém zápase v Brně.

Úvod utkání patřil Ostravě, ta do zápasu skutečně vlétla a během dvou minut se ujala vedení 7:0, na což zareagoval trenér domácího výběru Pavel Beneš oddechovým časem. Poté se již obraz hry začal vyrovnávat, avšak Ostrava se stále držela mírně před domácími. V poločase byl stav z pohledu kolínského týmu 34:42.

Do druhého poločasu jakoby nastoupil jiný Kolín. Medvědi začali produkovat velmi kvalitní basketbal na obou stranách hřiště. Výborná defenzivní práce celého týmu vygradovala v obrat utkání, kdy jsme hostujícím dovolili ve 3. čtvrtině zapsat pouhých 5 bodů a pomyslné misky vah se přiklonili na naši stranu.

Ve zbylých 10 minutách se ještě Ostrava snažila utkání zvrátit ve svůj prospěch, ale domcí hnáni opět fantastickým publikem nedovolili žádné komplikace a dokráčeli si pro 7. výhru v této sezóně, která znamená posun v tabulce na 7. místo.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Chtěl bych poděkovat „Méďovi“ za gratulaci. My jsme se na to utkání připravovali poctivě. Věděli jsme, že Ostrava hraje opravdu pěkný basket. Když si to půjčí, tak se velmi těžce zastavují. My jsme šli do utkání s nějakým záměrem, který se nám vůbec první polovinu nedařil. Ostrava hrála velmi dobře, blokovala střely, špatně jsme řešili pick-and-roll. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké drobné změny, které se nám vyplatili. Také nám k tomu dopomohla i Ostrava, že začali hrát sami na sebe, nepůjčovali si míč. Pro nás je to vítězství, že jsme donutili Ostravu k 22 ztrátám, že jsme zastavili ve druhém poločase hru ve vymezeném území a to byla voda na náš mlýn a začátek našeho úspěchu. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás hnali hodně dopředu, viděli, že to utkání není jednoduché. Nám se nedařilo na útočné polovině, netrefovali jsme spoustu volných střel, jak ve vymezeném území, tak kolem tříbodové vzdálenosti. Větší vůlí po vítězství jsme to dotáhli do vítězného konce a jsem za to rád.

Dušan Medvecký  (trenér NH Ostrava): Chtěl bych pogratulovat Kolínu. Myslím si, že třetí zápas po sobě jsme prohráli vlastní nedisciplinovaností. Nejdříve Pardubice, pak Brno a dnes. Až do třetí čtvrtiny jsme hráli týmově. Pokud tak hrajeme, tak hrajeme super basket. Pokud začneme hrát na vlastní triko, tak to ztrácí hlavu a patu. Ve třetí čtvrtině jsme tak dali jenom 5 bodů a dostali 27 a tam jsme vlastně prohráli zápas. Nemyslím si, že to bylo dobrou obranou Kolína, ale spíše naší stupidní hrou v útoku. Hlavně co se týká organizace hry na útočné polovině. Přijeli jsme bez ústředního rozehrávače, předvedli jsme slušný výkon, ale dnes to bohužel nestačilo, protože Kolín hrál ve větší rotaci a zaslouženě zvítězil.

Lee Edward Skinner (hráč BC GEOSAN Kolín): Pro obě strany to bylo těžké utkání, proti kvalitnímu soupeři, Ostrava má hráče, kteří mohou střílet, centra Woodse, který může smečovat zpod koše kdykoliv se mu zachce. Dokázali jsme předvést několik dobrých obran, kdy jsme Ostravu zastavili. Zůstali jsme soustředění po celý zápas a byli jsme schopni utkání vyhrát!

Daniel Klimek (hráč NH Ostrava): Zopakoval bych slova obou trenérů, že o utkání rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme hráli sobecký basket na rozdíl od prvního poločasu, kdy jsme si to pěkně půjčovali a to si myslím, že byl hlavní faktor celého zápasu.

Průběh:  19:27, 34:42, 57:47

BODY KOLÍN:  Skinner Lee Edward 28, Šafarčík Petr 15, Bakić Bojan 11, Machač David 9, Vocetka Michal 5, Horák Ladislav 2, Bálek David 0, Dokoupil Petr 0, Harčár Pavel 0, Pajović Miloš 0

BODY Ostrava:  Stojačič Strahinja 15, Blagojevič Milič 13, Bohačík Petr 12, Woods Russell 12, Payne Evan 9, Medvecký Michael 2, Choleva Adam 0, Kelar Jan 0, Klímek Daniel 0, Svoboda Štěpán 0

STŘELBA 3B.  25/6:17/6 STŘELBA 2B. 35/18:35/18 TH 21/16:13/9 doskoky 33:34 CHYBY 17:20 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Kučera Stanislav, Záruba Matěj KOMISAŘ            Hlaváček Pavel