ČESKÝ POHÁR 5.KOLO KRÁLOVŠTÍ SOKOLI - BC GEOSAN KOLÍN 85:98

12/12/2017

V 5. kole Českého poháru změřili kolínští Medvědi své síly s Královskými sokoly z Hradce Králové, kteří jsou aktuálními lídry 1. ligy.

Vstup do zápasu se našim hráčům vůbec nepovedl. Nekoncentrovanost a nedůslednost na obranné polovině hřiště znamenala velký bodový příděl ze strany domácích, který se po 2. čtvrtině zastavil až na hrozivém čísle 53! Z naší strany bylo důležitým faktorem to, že i my jsme na útočné polovině předváděli kvalitní výkon a do poločasu jsme zapsali hned 50 bodů. Ztráceli jsme tak pouhé 3 body.

Po poločasové bouři v šatně přišel naštěstí radikální úder kolínských Medvědů, kteří již od začátku 3. čtvrtiny začali produkovat kvalitní basketbal na obou stranách hřiště. Díky tomu tak s finálním klaksonem mohli oslavit postup do další části Českého poháru. Sportovně však musíme uznat, že tým Hradce Králové předváděl zejména v 1. poločase velice pohledný a kvalitní basketbal a naši hráči museli dát do zápasu vše, aby mohli na konci odejít jako vítězové.

Body Královští Sokoli: Majerík Peter 18, Malý Ladislav 14, Jiřiček Jan 9, Špaček Jan 9, Šírek David 8, Peterka Ondřej 6, Švandrlík Libor 6, Andres Petr 5, Mahler Tomáš 4, Žaba František 4, Štěpán Dominik 2

Body Kolín: Pajović Miloš 25, Skinner Lee Edward 18, Vocetka Michal 15, Šafarčík Petr 12, Číž Adam 10, Horák Ladislav 8, Bakić Bojan 5, Dokoupil Petr 3, Machač David 2, Bálek David 0

Čtvrtiny: 27:24, 26:26, 13:31 19:17

STŘELBA 3B. 22/6:20/10 STŘELBA 2B. 47/28:44/28 TH 13/11:13/12 doskoky 33:29 CHYBY 15:18 ROZHODČÍ Vondráček Marek, Pokorný Štěpán POČET DIVÁKŮ 100