Basket Fio banka Jindřichův Hradec-BC GEOSAN Kolín 82:95

18/10/2017

V dohrávce 4. kola Kooperativa NBL se Medvědi z Kolína střetli s jindřichohradeckými Lvy na jejich palubovce. Zápas přinesl pro diváka velmi pohledný basketbal s obou stran.

Lepší vstup do utkání měl náš tým a za stavu 11:18 byl domácí trenér nucen sáhnout k oddechovému času. Ten přinesl ovoce a hráči Jindřichova Hradce začali náskok postupně stahovat a dokonce se díky šňůře 13:0, která se domácím povedla na konci 1. čtvrtiny, dostali do vedení 27:22. Také druhá desetiminutovka přinesla vyrovnanou partii, ve které se Kolín pomalu přibližovat domácím a snažil se obrátit skóre ve svůj prospěch. To se však do poločasu nepodařilo, po 2. čtvrtině svítilo na tabuli skóre 45:43 ve prospěch hráčů od Vajgaru.

Druhou polovinu utkání vzali kolínští pevně do svých rukou. Od začátku 3. čtvrtiny jsme předváděli koncentrovanou obranu a rychlý přechod do útoku, ze kterého jsme si pomohli k několika snadným bodům. Tentokrát jsme také ukázali pevné nervy při trestných hodech, kterých jsme dnes stříleli hned 30! Zápas jsme dovedli do vítězného konce v poměru 82:95. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Lee Skinner, který zapsal do statistik 28 bodů a 16 doskoků a díky užitečnosti 41 se stal nejužitečnějším hráčem celého 4. kola Kooperativa NBL.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): "My jsme se na dnešní utkání poctivě připravovali, měli jsme v podstatě celý týden a myslím si, že to bylo znát. My jsme respektovali a známe sílu soupeře na útočné polovině, která je opravdu vynikající. Chtěli jsme pokrýt veškerou tříbodovou střelbu domácích hráčů, protože většina z nich má skvělý catch and shot. Ale za co já musím dát největší kredit svým hráčům je to, že jsme dostali jen 26 bodů z vymezeného území, to je pro mě vynikající informace. K tomu jsme měli 21 útočných doskoků a o 20 více střílených trestných hodů, jsem skutečné rád, že jsme vyhráli, jelikož tady se snadno vyhrávat nebude."

Body J. Hradec: Šoula Jiří 27, Lawhorn Jr. Danny Jaquan 23, Zuzák Stanislav 12, Tawiah Christopher Kwame Agyeman 8, Fait Dalibor 5, Stegbauer Lukáš 4, Jones Cameron Marcel 3, Bašta Martin 0, Dlugoš Theodor 0, Kantůrek Lukáš 0, Novák Vojtěch 0

Body Kolín: Skinner Lee Edward 28, Pajović Miloš 18, Šafarčík Petr 18, Bakić Bojan 11, Dokoupil Petr 11, Číž Adam 5, Machač David 4, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Rovenský Lukáš 0

STŘELBA 3B.18/7:22/7 STŘELBA 2B. 55/27:51/24 TH 9/7:30/26 doskoky 34:50 CHYBY 25:16 ROZHODČÍ Hošek Jan, Nejezchleb Petr, Pokorný Štěpán KOMISAŘ Paulík Robert